М А Н Д Р У Є М О   У К Р А Ї Н О Ю  Р А З О М !     -    ГОЛОВНА * ЕКСКУРСІЇ * КАЛЕНДАР ПОДОРОЖЕЙ
Західні околиці Києва

(Ірпінь – Буча – Ворзель – Мироцьке –Клавдієво – Бородянка – Макарів – Копилів – Мотижин – Білогородка)

Одноденна автобусна екскурсія. Від’їзд з Києва орієнтовно о 8:00, повернення до 19:00.



Навколо Києва протягом дня оглядаємо західні околиці, які пов’язані з історичним минулим нашого краю та видатними людьми.

Ірпінь місто обласного підпорядкування, що активно розбудовується, а свого часу був дачним поселенням. Саме тут знаходилася дача глашатая київської думи Чоколова, на основі якої було засновано будинок відпочинку для письменників, де було написано відомими письменниками багато прозових і поетичних творів. Ми оглядаємо музей письменника-перекладача Григорія Кочура, храми та пам’ятники міста

Буча – саме молоде місто України – місто обласного підпорядкування, яке активно розбудовується.
Тут ми оглядаємо пам’ятні місця пов’язані з письменником М.Булгаковим, парк міста, старовинні садиби відомих людей.

Ворзель – дачне містечко, де до нинішного часу працює будинок відпочинку спілки композиторів України. Знайомимося з меморіальними місцями відомих композиторів, та оглядаємо графський будинок Уварових, який в данний час перетворено на краєзнавчий музей.

У Мироцькому ми знайомимося з старовинним парком ХІХ ст., де зберешлось багато віковічних дерев.
А також оглядаємо руїни палацу Остен-Сакенів.

Клавдієво - дачне селище, серед мальовничого лісу. Знайомимось із самим поселенням, відвідаємо могилу одного із отаманів УНР – легендарного отамана Орлика.

Бородянка - районний центр, де проживає понад 15 тис. населення. Свого часу тут знаходилась садиба поміщика Шембека, від якої збереглась одна будівля. Оглядаємо центральну частину міста та його пам’ятники.



В місті Макарові , ще з Х ст. знаходився замок, від якого проходила друга лінія Змієвих валів. Вали йшли навколо Києва, вздовж річки Здвиж простягались на багато кілометрів. Місто має багату історію, з якою ми ознайомимось на Замчищі, що існувало до середини ХІХ ст. Біографії багатьох письменників пов’язані з містом. А ще в Макарові жив святий Дмитрієм Ростовським, на честь якого поставленно пам’ятник і відбудовано храм.

В селі Копилів зберігся парк і маєток ХІХ ст. фон Мекків, в якому декілька раз перебував композитор Чайковський.

В Х-ХІІ ст. Мотижин був великим містом, від якого до нашого часу збереглися величезні вали городища. Знайомимося з пам’ятниками села, вихідцями з якого є відомих людей.

Сучасне село Білогородка розташоване на місці стародавнього Білгорода. Це місто в VІІ- ХІІІ ст. відігравало важливу роль в житті Київської Русі. Тут розташовувався князівський двір і навіть було білгородське єпископство. Величні оборонні вали нагадують про славні княжі часи. З ними перегукуються воєнні пам’ятки іншої епохи – доти і дзоти оборонної лінії Києва, тут проходили бої захистників Києва з фашистами в 1941 р.