М А Н Д Р У Є М О   У К Р А Ї Н О Ю  Р А З О М !     -    ГОЛОВНА * ЕКСКУРСІЇ * КАЛЕНДАР ПОДОРОЖЕЙ
Замки Ізяславщини
( Полонне - Городище - Ізяслав)

Одноденна автобусна екскурсія. Від’їзд з Києва - 8:00, повернення – 22:00.

Подорож Хмельниччиною.

В Полонному оглянемо костел св. Анни (1607) та одні з найбільших на Волині оборонні земляні вали (ХVІ – ХVІІІ ст.), висота яких сягає 14 метрів.В 7 км. на південь від Шепетівки знаходиться наступий пункт нашої подорожі - Городище. Свою назву населений пункт одержав в пам’ять про давньоруське городище, що існувало тут. В наш час ще проглядаються три лінії валів та ровів.
Тут на пагорбі знаходиться монастир Різдва Богородиці, заснований у 1538 р. князем Б. Корецьким. Його комплекс складають храм Різдва Богородиці (1746 -1782), Миколаївська церква (XVIII ст.), церква св. Іоанна Предтечі (1902) та келії (XVIII ст.). Зараз монастир відновлюється як православний, але на його території розташована психіатрична лікарня.


Ізяслав - одне з найцікавіших і найстаріших міст Хмельниччини. Річкою Горинь місто поділене на дві частини – Старе і Нове місто. Слово ”старе” не є перебільшенням: за однією з гіпотез місто було заснованов 987 р. Володимиром Великим або його дружиною Рогнедою і віддано сину Ізяславу. Звідси й назва – Ізяславль, Заславль. В 1466 р. князі Заславські почали побудову замку, від якого дотепер збереглися вали і так звана замкова скарбниця (1539), в якій Заславські і Сангушки зберігали свої скарби. Саме завдяки замку в XVII cт. Ізяслав став значним торговим центром південної Волині. За замком на пагорбі стоїть величавий оборонний монастр бернардинців (1600 – 1610), до складу якого входять Михайлівський костел, келії (1606-1610), оборонні стіни з в’їздною баштою та воротами. Поруч з замком знаходяться також Троїцька церква з дзвіницею (поч. ХХ ст.) та фарний костел св. Іоанна Хрестителя (1599 р.), побудований Яном Мадленом на замовлення Івана Заславського. Колись його крипти були родовою усипальницею роду Заславських. В середині ХVІІІ ст. князі Сангушко на місці старого замку ХV ст. на правому березі ріки будують великий двоповерховий палац, прикрашений коринфськими колонами. На жаль, до наших днів збереглись тільки мальовничі руїни – критий дворик з аркадами та місок. Єдиний ансамбль з палацом складав костел св. Йосипа (1750 - 1760). Варті уваги також синагога і торговий дім (XVIII ст) та Церква Різдва (1823).