М А Н Д Р У Є М О   У К Р А Ї Н О Ю  Р А З О М !     -    ГОЛОВНА " * ЕКСКУРСІЇ * КАЛЕНДАР ПОДОРОЖЕЙ
Житомир - Тригірський монастир

(Коростишів - Житомир - Дениші - Тригірський монастир)

Одноденна автобусна екскурсія. Від’їзд з Києва о 8:00, повернення до 20:00.

Коростишів розташований на мальовничих берегах річки Тетерів. Село виникло на місці давнього городища в 1471 р. і було подароване боярину Кмиті. Олізари купили Коростишів за 400 кіп литовських грошей у 1565 р. і вже 1602 р. будують замок, а згодом костел, плебанію, палац та господарські споруди і розбивають парк. На жаль, до нашого часу збереглися лише Костел Різдва Пресвятої Діви Марії (1702) , плебанія (XVIII ст.), частина колонади, фонтан, будиночок бібліотеки та парк (1860). Перед костелом встановлено пам'ятник Густаву Олізару .
Ми оглянемо також cкелю Фелінського.


 

В кожній країні є міста – немовби обереги національної історії. В нашій країні до таких можна віднести і стародавній Житомир. Жито і мир. Хліб і мир. Ніхто тепер точно не скаже, звідки пішла назва міста, але нема людини, яка б заперечила її мелодійність. За легендою місто започатковане у 884 р. невеличким укріпленням на гранітних скелях притоки Тетерева - Кам’янки. Житомир тривалий час був західним форпостом Києва. А вперше згадується в літописі під 1392 р., коли житомирським замком оволодів литовський князь Вітовт. Замок виник на місці стародавнього поселення житомирян і був одним з найзначніших у краї. З 1804 р. Житомир – офіційний центр величезної Волинської губернії. На початку ХІХ ст. остаточно формується сучасна планувальна структура міста, яка базується на старовинних шляхах. Усе ХІХ ст. було для Житомира часом зростання і розвитку. Він стає шостим за розміром серед міст Правобережної України. З 1896 р. розпочинається рух поїздів, а з 1899 р. на вулицях міста з’являється електричний трамвай – другий після Києва. Під час революційних подій 1917-1920 рр. Житомир був військовим і політичним центром Української Народної Республіки. З 1937 р. місто стає обласним центром. З Житомиром пов’язане життя і діяльність багатьох видатних людей. Ми оглянемо краєзнавчий музей, який має багату колекцію творів мистецтва, або музей космонавтики. Збереглось багато пам’яток архітектури : магістрат (ХVІІІ ст.), кафедральний костел св. Софії з дзвіницею (1737-1751 рр.), семінарський костел св.Йоана з Дуклі (1838 р.), Спасо-Преображенський собор добудований в 1857-1874 рр., Успенська та Михайлівські церкви ХІХ ст., цікаві житлові особняки та житлові будинки ХІХ ст.

 

 

Старовинне село Дениші відоме з ХVІІІ ст. під назвою Данаєць.
З кінця ХІХ ст.. село Дениші і навколишні землі належали родині Терещенків.
До наших днів збереглась частина зруйнованої садиби Терещенків.
Надзвичайно цікава природа Денишів. Гранітні круті береги ріки Тетерів дуже мальовничі.
Ці місця ще називають Поліською Швейцарією.Тут є декілька цікавих пам’яток природи.

 


За 25 км на південний захід від Житомира серед вікового лісу на березі ріки Тетерів розкинулось село Тригір’я. Назва села походить від трьох гір, що підіймаються над лісистою місцевістю. А виникло село спочатку як слобода при Свято-Преображенському чоловічому монастирі, що вже декілька столітть височіє на одній із гір. Заснований монастир в 1575 р. князем Володимиром Житомирським трудами ігумена Кирила. Згодом Микола та Федір Вороничі дарують монастирю навколишні землі і роблять щедрі пожертви на розбудову. З 1839 р. починається будівництво цегляних церков замість дерев’яних. Ми зможемо побачити чудовий Спасо-Преображенський собор споруджений в 1854-1873 рр. Збереглись також келії 1782р. А ще можна насолоджуватись чудовими навколишніми краєвидами.