М А Н Д Р У Є М О   У К Р А Ї Н О Ю  Р А З О М !     -    ГОЛОВНА * ЕКСКУРСІЇ * КАЛЕНДАР ПОДОРОЖЕЙ
Замки та монастирі Волині

(Рівне - Піддубці - Луцьк - Затурці - Володимир-Волинський - Зимне - Низкиничі - Підбереззя - Берестечко - Пляшева - Млинів)

Дводенна автобусна екскурсія. Від’їзд з Києва в суботу орієнтовно о 7:00, повернення в неділю до 23:00.

Під час цієї поїздки в Рівному ми оглядаємо центр міста та його храми.
Також оглянемо палац Любомирських XVIII ст., костел XVIII ст. та пам'ятники міста.


В с. Піддубці оглянемо собор Петра і Павла (1743 р.) в стилі пізнього барокко


В Луцьку ми оглядаємо найстарішу пам’ятку фортифікаційної архітектури міста - Верхній замок, або Замок Любарта, закладений ще останнім князем Галицько-Волинської землі Любартом в 1340-1384 рр.
Більш детально Ви можете ознайомитись з цим чудовим овіяним історією та легендами містом під час екскурсії "Старовинний Луцьк".


Село Затурці виникло на р. Турії на початку XVI ст. Тут ми оглянемо Троїцький костел 1641 - 1642 р.р., що зберігля від колишнього католицького монастиря.


Древній Володимир-Волинський ,який нараховує більше 1000 років, - це уютне містечко з великою кількістю добре збережених пам’яток архітектури:
- земляні вали X - XI ст.;
- Свято-Успенський кафедральний собор (1156-1160 р.р.) с митрополичими палатами;
- Свято-Василівська церква-ротонда XV ст. зведена на фундаментах давньої церкви. Перша ж церква, згідно з легендою, була побудована князем Володимиром в 992 році за один день як дяка Господу за вдалий похід проти хорватів,
- кафедральний собор Різдва Христового 1776 р.;
- церква св. Миколая;
- костел Іоакима і Анни (1752 г.);
- Греко-католицька церква свщенномученика Йосафата, розміщена в цивільній будові 1890 р.


А далі – недовгий переїзд в с. Зимне. з його чудовим Святогірським Свято-Успенським Зимненским ставропігійним жіночим монастирем-фортецею. Давні волинські оповіді свідчать, що в 1001 р. Володимир Святославович на високому березі р. Луга побудував 2 храми і зимовий княжий терем від якого, можливо, і пішла назва Зимне. А уже в кінці XI ст. зустрічається перша згадка про Святогірский монастир та його печери. Пройшовши всі випробування, Зимненський монастир не тільки зберіг свою святиню – давню чудотворну ікону Зимненської Божої Матері, а й зміг реставрувати давні споруди – Успенський собор, церкву св. Іуліії Ольшанської, Свято-Троїцьку церкву, дзвінницю і фортифікаційні споруди навколо монастиря і активно займатися благодійницькою діяльністю.


Недалеко від Зимненського монастиря в c. Низкиничі знаходиться Свято-Успенський чоловічий монастир, заснований в 1643 р. У склепі під головним храмом обителі ось вже 350 років мирно спочивають нетлінні останки його засновника – відомого державного діяча та православного мецената, Київського воєводи Адама Киселя. Він збудував за своє життя п’ять монастирів і лише Низкиницький зберігся до нашого часу. Згідно волі фундатора в обителі мало проживати 12 ченців і займатися молитвою та просвітництвом. Зараз ченців менше, але вони сподіваються, що скоро воля фундатора монастиря буде виконана і їх буде 12. У 1698 році монастир був греко-католицьким, але з переходом Волині до Російської імперії став православним приходським храмом. З 1961 до 1969 храм було закрито радянською владою, а у 1997 році він знову став православним чоловічим монастирем.В Підбереззі оглянемо дерев'яну Аннозачатіївську церкву (XVІІ ст.)Наступна наша зупинка у м. Берестечко. Містечко у XVI ст. належало князям Пронським, котрі спорудили замок на острові на річці Стир. Один з них, каштелян троцький, Олександр Пронський, зробив місто осередком протестантів-аріанів.
Тут ми оглянемо
- бароковий Троїцький костел 1765 р.,у якому, за переказами, до 1920 року знаходилась шабля Яреми Вишневецького;
- дзвінницю XVIII ст.;
- "Мурований стовп" на могилі князя Олександра Пронського XVI ст.;
- каплицю св. Теклі XVII ст., спорудженої на місці, де татари вирізали п'ять тисяч дівчат.

Але найбільше відоме Берестечко у зв'язку з битвою, яка відбулася поблизу нього 18-30 червня 1651 р. між військами Богдана Хмельницького і ольського короля Яна Казимира ІІІ.


За кілька кілометрів на схід біля с. Пляшева
на місці битви у 1910-1914 р.р. було споруджено меморіальний комплекс "Козацькі могили", центром якого була п'ятибанна церква св. Юрія (Георгія), збудована у стилі українського модерну на кілька рівнів. У підземному рівні за склом зберігаються черепи козаків. Церква стала фактично вівтарем, з винесеним назовні іконостасом з георгіївськими хрестами і чудовими іконами пензля Івана Їжакевича.
Поряд встановлено перенесену з с. Oстрів дерев'яну Михайлівську церкву (1650 р.), яка з'єднана підземним ходом з підземним ярусом Георгіївської церкви. Другий підземний хід з Михайлівської церкви веде до заплави річки Пляшева.Перші відомості про Млинів належать до періоду панування литовського князя Олександра (1492-1506 р.р.). Землі стали власністю Григорія Ходкевича у 1556 році, але тільки на зламі XVIII - XIX ст. млинівська садиба Ходкевичів стає відома як резиденція Людвіки, уродженої Ржевуської. Палац, що не зберігся, та флігель були побудовані у 1780 р. за проектом Шрегера. За легендою у них водились привиди. Парк навколо палацу був закладений Діонісієм Міклером. До 1939 р. Ходкевичі проживали у флігелі палацу. Крім флігеля ми також оглянемо літню альтанку та Покровську церкву і дзвінницю (1830-1840 р.р.).