М А Н Д Р У Є М О   У К Р А Ї Н О Ю  Р А З О М !     -    ГОЛОВНА * ЕКСКУРСІЇ * КАЛЕНДАР ПОДОРОЖЕЙ
Храми та палаци Сіверщини

(Оленівка - Атюша - Короп - Оболоння - Вишеньки - Мезин)

Cело Оленівка є батьківщиною батьківщиною Олександри Білозерської-Куліш – відомої української письменниці Ганни Барвінок - дружини письменника, історика, перекладача Пантелеймона Куліша. Тут з 2006 р. відновлена садиба письменника, відкрито обласний музей-заповідник"Ганина пустинь, до складу якого входять садиба, капличка, могила письменника та відроджена липова алея.В селі Атюша зберігся до нашого часу величний дерев’яний храм поч. ХХ ст. з цікавими розписами та красивими іконами того часу.Наступний пункт нашої подорожі - смт. Короп. Вперше під назвою Хоробор згадується у 1153р. Сучасна назва Короп зустрічається в универсалі гетьмана Остряниці ХVІІ ст. В 1659 р. Короп було спалено та розграбовано князем Трубецьким під час походу проти Виговського. Тут ми оглянемо Вознесенську церкву (1764), споруджену на кошти козацького атамана П.Юркевича та Іллінську церкву (1650) – єдиний на Лівобережній Україні храм –фортеця на честь пророка Іллі, зі стінами товщиною до 2м. Храм постраждав в роки Великої Вітчизняної війни і не відбудовувався. У Коропі у 1853 р. в родині священика народився майбутній революціонер-народник і винахідник Микола Іванович Кибальчич. У 1960 в будинку відкрито музей М. І.Кибальчича. За можливості ми відвідаємо цей музей.
В селі Оболоння Коропського району ми оглянемо церкву Різдва Богородиці (1800) та дзвіницю.
Село Вишеньки у XVIII ст. належало генерал-фельдмаршалу гр. П. А. Румянцеву-Задунайському.
Він збудував над Десною мальовничий палац (1786) , у якому приймав Катерину II під час її подорожу до Криму (1787).
Оглянемо також Успенську церкву (1787), споруджену коштом графа в формах класицизма.На території Коропського району у 2006 р. створено Мезинський національний природній парк, з яким ми ознайомимось.
Також в селі Мезин відвідаємо народний археологічний музей, створений В.Куриленко і присвячений визначній пізньопалеолітичній пам’ятці відкритій у 1907 р.– стоянці первісної людини. В музеї представлено понад 10 тис. експонатів від палеоліту до сучасності.