М А Н Д Р У Є М О   У К Р А Ї Н О Ю  Р А З О М !     -    ГОЛОВНА * ЕКСКУРСІЇ * КАЛЕНДАР ПОДОРОЖЕЙ
Cадиби та парки Хмельниччини

(Самчики - Старокостянтинів - Новоселиця - Іляшівка - Пилява)

Одноденна автобусна екскурсія. Від’їзд з Києва орієнтовно о 7:30, повернення о 22:00.

У селі Самчики, що на Хмельниччині, збереглася чудова садиба гайсинського старости Петра Чечіля початку ХІХ ст. Маєток знаходиться на березі р. Случ серед чудового парку, що був закладений одночасово з будівництвом палацу. Комплекс складається з палацу, брами з двома прибрамними будинками та китайського будинку 1904 р. Цікаво, що забудова збереглась такою, якою була і в XIX ст., і є однією з найкращих в Україні за архітектурою, оформленням та станом збереження. З 1997 р. маєток має статус Державного історико-культурного заповідника. Поруч із садибою збереглись церква (1725) і водяний млин ХІХ ст.
У Старокостянтинові оглянемо замок князів Острозьких, побудований у 1561-1571 рр. Костянтином II Острозьким на березі р. Случ для захисту від татар. Близько 1636-1637 р. замок був розбудований і укріплений. В формах XVII ст. замок і дійшов до нашого часу. Від замка збереглися башня-донжон, палац-кам'яниця, в'їздна вежа із залишками фортечних стін та оборонна замкова Троїцька церква (1571). Збереглися руїни домініканського монастиря XVI - XVII ст.(башта та костел домініканців 1612), де зараз відбудовується православний Хрестовоздвиженський монастир. Відновлено i костел Іоанна Хрестителя (1752).В cелі Новоселиця на високому пагорбі зберігся чудовий палац Гіжицьких-Потоцьких початку ХІХ ст., виконаний в стилі романтичної неоготики. В парадних залах палацу зберігась ліпнина. Перед палацом розбито парк, де зростає найстаріша сосна заввишки 23 м. Споруди маєтку використовує Новоселицький професійний аграрний ліцей.В Ілляшівці оглянемо парк (кін. XVIII ст.) та палац Северина Букаро (поч. ХІХ ст.) , побудований Яном Кубицьким. В палаці розміщується школа, тому будівля у досить гарному стані, всередині збереглась чудова ліпнина.
Село Пилява до XVIII ст. мало назву Пилявці. Саме воно стало місцем знаменитої Пилявецької битви в 1648 р. Оглянемо місце, де відбувалася битва, пам’ятний знак на її честь та курган на могилі легендарного уманського полковника Івана Ганжі. Музей-діарама ”Пилявецька битва” знаходиться в Будинку культури містечка Стара Синява. Неподалік на території сучасної лікарні, за наявності часу, можна оглянути палац Синявських.