М А Н Д Р У Є М О   У К Р А Ї Н О Ю  Р А З О М !     -    ГОЛОВНА * ЕКСКУРСІЇ * КАЛЕНДАР ПОДОРОЖЕЙ
Садиби та парки Черкащини

(Городище - Мліїв - В'язівок - Лебединський монастир - Шполa)

Одноденна автобусна екскурсія. Від’їзд з Києва орієнтовно о 8:00, повернення до 23:00.

Городище розкинулось на берегах Вільшанки і виросло на терені давньослов'янського городища, рештки якого збереглися донині. В Городищі було головне управліня маєтностями графа Воронцова, який побудував Михайлівську церкву (1844). Місто відоме також тим, що тут у 1790 р. народився Семен Гулак-Артемовський. Пам'ятник видатному земляку встановлено у центрі міста.
Головна мета нашої подорожі – Мліїв - столиця садівництва України.
Тут у ХІХ - ХХ ст. була родинна садиба Симиренків.
Цікава історія цієї родини: з вільних козаків вони перетворюються на кріпаків, потім викупають себе з кріпацтва і стають цукровими магнатами. Коштом Платона Симиренка був виданий перший "Кобзар" Т.Г.Шевченка. Значні роботи з селекції плодових дерев, проведені Левком Симиренком, заклали фундамент українського промислового садівництва.
Зараз на території садиби Симиренків розташований Мліївський інститут садівництва ім. Л.П.Симиренка Української академії аграрних наук. Оглянемо парк, родову Троїцьку церкву, могили сім'ї Симиренків та їх будинок, де розмістився музей.

В селі В'язівок оглянемо церкву Успіння Пресвятої Богородиці (1771, 1859).
Лебединський Свято-Миколаївський монастир засновано у 1779 р. монахинями зруйнованого турками молдавського Свято-Успенського монастиря. На території сучасного жіночого монастиря збереглися церква св. Миколая Чудотворця (1784), Варваринська церква (1784), дзвінниця (1833) та чудодійне джерело з купальнею.
У Шполі знаходиться садиба російського статського радника молдавського походження Олександра Абази.
Оглянемо палац (сер. ХІХ ст.) із флігелем у стилі пізнього класицизму. Частково зберігся дендропарк та плодовий сад. Також почуємо легенди про сховані скарби.