М А Н Д Р У Є М О   У К Р А Ї Н О Ю  Р А З О М !     -    ГОЛОВНА * ЕКСКУРСІЇ * КАЛЕНДАР ПОДОРОЖЕЙ
Сорочинський ярмарок

(Мгарський монастир - Великі Сорочинці - Cорочинський ярмарок)

Одноденна автобусна екскурсія. Від’їзд з Києва орієнтовно о 7:30, повернення до 23:00.

Екскурсія на мальовничу Полтавщину.


Неподалік Лубнен на горі понад Сулою височіє справжня перлина архітектури - Мгарський монастир. Грамота на будівництво монастиря була отримана в 1618 р., а вже 18 січня 1619 р. "монастырь открыла княгиня Вишневецкая, старосты Овруцкого супруга, Могилянка Раина Михайловна Корибутова". Чудовий Прображенський собор збудовано архітектором І. Бабтистом у 1692 р., келії - у 1738 р. В 1785 - 1848 р.р. збудували дзвінницю, а в 1786-1807 р.р. - теплу Благовіщенську церкву. Монастир було закрито в 1919, а повернуто церкві лише в 1993 р.
Це місце також пов'язано з ім'ям святителя Афанасія, патріарха Константинопольського. Важке життя випало на його долю, а коли в 1654 р. Афанасій повертався до Галаца, то занедужав і зупинився в обителі Лубенській. Лише місяць він жив і молився в цьому монастирі і, як розповідає легенда, "восседая на горнем месте во время чтетния Евангелия, предал чистую душу свою Богу". Він був похований сидячи у кріслі в архієрейському вбранні з посохом, згідно патріаршого чина. Його нетленні мощі зберігались у монастирі до 1936 р., а зараз перебувають в Благовіщенському кафедральному соборі в Харкові.
Біля Мгарського монастиря знаходиться курган з пам'ятником у вигляді дзвону жертвам голодомору на Полтавщині.

Село Великі Сорочинці Миргородського району, заснованe у XVII ст., напевне, залишилося б маловідомим, якби його не прославив великий земляк — український і російський письменник Микола Васильович Гоголь. У 1646 р. цей населений пункт захопив український магнат Ієремія Вишневецький, якому на той час належала майже вся Полтавщина. Після визвільної війни під проводом Богдана Хмельницького, Сорочинці стають сотенним містечком Миргородського полку. 1689 р. син наказного гетьмана Павла Апостола — миргородський полковник Данило Апостол отримує від гетьмана Івана Мазепи універсал на володіння в Сорочинцях та Хомутці.
В селі оглянемо пам'ятники М.В. Гоголю і гетьману Лівобережної України Д. Апостолу, а також музей Гоголя. Преображенська церква (1732) збудована у стилі українського барокко як гетьманська усипальниця. Саме у цій церкві хрестили М.В.Гоголя. До нашого часу зберігся унікальний різний іконостас та холсти XVII ст. Село також відоме своїми ярмарками. Сорочинський ярмарок не був ні найбільшим, ні найвідомішим на Україні, але ми знаємо про нього з дитинства завдяки повісті М.В. Гоголя «Сорочинський ярмарок», що є складовою частиною «Вечорів на хуторі біля Диканьки».

Великий Гоголь увічнив Сорочинський ярмарок у безсмертному творі. А відродило його славу, перетворило у найкращий виставково-ярмарковий захід України TOB «Сорочинський ярмарок» - генеральний розпорядник, власник торгової марки, що здобула світове визнання. На Жабокрицькому виставково-ярмарковому майдані площею 16 гектарів кожен рік, починаючи із 1966, презентуються досягнення машинобудування, будівельних послуг та матеріалів, легкої промисловості, агропромислового комплексу та його продукція, вироби народних майстрів, поліграфічні та рекламні послуги. З 90-х років ярмарок має статус національного. Щорічно Національний Сорочинський ярмарок гостинно, щиро, дарунками і досягненнями зустрічає в гості всю Україну, приймає більше тисячі учасників та понад півмільйона відвідувачів, серед яких в цьому році може бути ви. Сорочинський ярмарок - одне з кращих місць сімейного відпочинку. Ярмарок якнайліпше відображає суть української душі, в якій гармонічно зливаються працьовитість і весела вдача, бажання після тривалої праці відпочити, заспівати дзвінку пісню, закружляти у танку, відчути дух історії та традицій свого народу. Щоранку ярмарок відкриває дивовижна феєрія, коли сам Микола Гоголь разом зі своїми героями з'являється на справжніх волах. Не дасть нудьгувати відвідувачам досить розмаїта культурно-мистецька програма. А ще є нагода доторкнутись до славетної спадщини М.В. Гоголя та відвідати історичні місця Миргородщини.

Детальніше ознайомитись з місцями на Полтавщині, які пов'язані з ім'ям М.В. Гоголя, Ви зможете під час екскурсії "Гоголівськими місцями".