М А Н Д Р У Є М О   У К Р А Ї Н О Ю  Р А З О М !     -    ГОЛОВНА * ЕКСКУРСІЇ * КАЛЕНДАР ПОДОРОЖЕЙ
Палаци та парки Волині

(Андрушівка - Червоне - Турчинівка - Нова Чoртория)

Одноденна автобусна екскурсія. Від’їзд з Києва орієнтовно о 7:00, повернення до 22:00.

В цій поїздці ми ознайомимось з деякими цікавими пам’ятками східної Волині, які розташовані на території Житомирської області.

Селище Андрушівка - одне з багатьох місць України, що пов'язані з родиною відомих українських цукрозаводчиків і меценатів Терещенків, яких по праву можна вважати гордістю нашої країни. Терещенки купили в 1869р і модернізували Андрушівський цукровий завод - перший на Житомирщині цукровий завод, заснований ще в 1848р. Над ставком, серед старого парку зберігся палац побудований у другій половині ХІХ ст. в стилі французького неоренесансу. Тепер в будівлі розміщується школа.
Село Червоне також пов'язане з розвитком цукрової промисловості та життям і діяльністю Терещенків.
Збереглись: будівлі цукрового заводу, гуртожитки для сезонних робітників, а також палац в неоготичному стилі та парк. Палац збудований ще в першій половині XIX ст. колишнім власником маєтку Адольфом Грохольським. Але згодом перебудований вже Терещенками. Федір Федорович Терещенко, якому належало Червоне на початку XX ст., народився 11 листопада 1888 р. в Києві і був цікавою особистістю. Багатий цукрозаводчик захоплювався авіамоделюванням, був членом Київського товариства повітроплавання. В Червоному він організував авіамайстерню. В 1916 р. Терещенко успішно випробовує модель літака «Терещенко - 7». Його мрією було зробити Київ не тільки "цукровою" а і "авіабудівною"столицею. Але мрії не судилося збутися, Ф.Ф.Терещенко зник у вирі війни. В наші дні палац належить монастирю Різдва Хрестового
В селі Турчинівка оглянемо палац Терещенків, збудований у 1900 р. в стилі ренесанса. Неподалік від палацу, на березі ставу, зберігся господарський корпус та парк. Садиба належала Наталії Терещенко, яка було одружена з графом Сергієм Уваровим.
В селі Нова Чортория оглянемо садибу та парк – пам’ятку садово-паркового мистецтва. Парк засновано на початку XIX ст. поміщиками Оржевськими. В кінці XIX ст. суттєво перебудовується палац. Збереглись огорожа з кованими воротами та будинком охоронця поч. ХІХ ст., господарські будівлі. У 1870 р. споруджується паровий млин, а на початку XX ст. за проектом А.В.Прахова - церква-мавзолей.