М А Н Д Р У Є М О   У К Р А Ї Н О Ю  Р А З О М !     -    ГОЛОВНА * ЕКСКУРСІЇ * КАЛЕНДАР ПОДОРОЖЕЙ
Печерний монастир "Галиць"

(Муровані Курилівці - Новодністровська ГЕС - Непоротівський печерний Свято-Миколаївський чоловічий монастир "Галиць" - Вербовець - Котюжани)

Одноденна автобусна екскурсія. Від’їзд з Києва орієнтовно о 7:00, повернення до 23:00.

У Мурованих Курилівцях на руїнах замку у 1805 р. була побудована садиба Комарів-Чихачевих.
Ансамбль садиби, що порівняно непогано зберігся до теперішнього часу, складається з палацу, стайні, флігелів, фортечних стін, казематів, ескарпу та парку з мостом-шлюзом.Розташоване на березі р.Дністер, на стику трьох західних областей України: Хмельницької, Вінницької, Чернівецької місто Новодністровськ дуже молоде, а історія його виникнення тісно пов’язана з Дністровською ГЕС. 06.04.1973 р. Міністром енергетики був підписаний наказ про створення дирекції Дністровського гідровузла, який і став початком народження міста енергетиків. Рішенням Чернівецької обласної Ради депутатів в лютому 1975 року новоствореному населеному пункту було надано назву Новодністровськ. Основу економіки міста складають енергетична та будівельна галузі.
Щодо Дністровської ГЕС, то останній, шостий, агрегат Дністровської ГЕС під промислове навантаження поставлено 12.12.1983 р. До складу споруд гідровузла входять:
• будівля ГЕС; • водозливна гребля; • берегові кам'яно-земляні греблі; • автомобільна магістраль.
Сумарна встановлена потужність станції - 702 МВт (6х117 МВт). Середньорічне виробництво - 865 млн кВт • год, при максимальному напорі 54,5 метрів.
У результаті спорудження ГЕС було утворено Дністровське водосховище.Хутір Галиця cела Непоротово розташований на березі Дністра. Дивна за своєю красою місцевість, древній прикордонний пост Галицько-Волинського князівства. У глибоку давнину, під впливом природних стихій, у тутешній вапняковій породі утворилося безліч гротів. В одному з них приблизно за тисячоліття до Різдва Христового існував язичницький жертовник. А в епоху, коли ці землі входили до складу Київської Русі, і русичі вже прийняли християнство, в гротах оселилися ченці. Непоротівський печерний Свято-Миколаївський чоловічий монастир "Галиць", на думку археологів, заснований в середині XII століття монахами, що поселилися в печерах на околиці великого давньоруського поселення, яке, починаючи звідси, простяглось більш ніж на 1 км у східному напрямку. Обживаючи нову обитель, ченці піддавали гроти архітектурній обробці та доповнювали печерний комплекс штучними скельними приміщеннями. Тепер тут налічується більше 20 різних за походженням пустот. Документально відомо, що монастир існував до 1800 року. На початку ХIХ століття турки його повністю зруйнували. Неодноразово обитель приходила в занепад і знову відроджувалася. Коли ченці покидали монастир, храм перетворювався в парафіяльний. На початку 50-х років ХХ сторіччя був приписаний до Свято-Іоанно-Богословського Хрещатицького монастиря, але з 1957 року був закритий владою і покинутий. У березні 1999 року було прийнято рішення відродити Непоротівський печерний монастир "Галиць".У селі Вербовець добре збереглися церков та костел ХІХ ст. .В Котюжанах збереглися садиба С.Ценіної, пейзажний парк, церква св. Миколая та дзвінниця (1710 р.).