М А Н Д Р У Є М О   У К Р А Ї Н О Ю  Р А З О М !     -    ГОЛОВНА * ЕКСКУРСІЇ * КАЛЕНДАР ПОДОРОЖЕЙ
Почаївcька Лавра

Одноденна автобусна екскурсія. Від’їзд з Києва о 22:00, повернення наступного дня до 23:00 (нічний переїзд).

Подорож до однієї з найбільших святинь України - Почаївської Свято-Успенської лаври та огляд Свято-Духівського скита і джерела святої Анни

Свято-Успенська Почаївська лавра – святиня християнського світу, один із найбільших в Україні осередків релігійного життя. Знаменита чудотворною іконою Почаївської Божої Матері, цілющим джерелом, що б’є на місці явлення Богоматері пастуху і монахам – засновникам монастиря.

Чудотворний образ Почаївської Божої Матері був привезений з Констанстинополя митрополитом Неофітом і подарований поміщиці Анні Гойській. Після багатьох чудес, що явила ікона, Анна пожертвувала її монастирю разом із землями. Зараз ікона знаходиться в зіркоподібному кіоті над Царськими воротами в Успенському соборі і спускається для віруючих під час ранішньої служби.

На початку XVII ст. на Почаївську гору приходить преподобний Іов (Залізо, 1551-1651), що невдовзі стає ігуменом монастиря. Він прославився чудотвореннями ще за життя, а через вісім років після смерті Іова Почаївського були віднайдені його нетлiнні мощі до яких і зараз прямують відвідувачі. Найголовнішою спорудою лаврського ансамблю є Успенський собор, зведений у 1771-1791 рр. за проектом Готфріда Гофмана на кошти графа Миколи Потоцького. Усередині собору знаходиться стопа Божої Матері і джерело, що б'є біля неї. У підземній частині Успенського собору відвідаємо печеру, де молився преподобний Іов. Тут же знаходяться мощі преподобного Амфілохія Почаївського , що жив у ХХ ст. Детальну інформацію про історію та легенди монастиря ми зможемо почути під час екскурсії. Під час перебування в Лаврі зможемо набрати або купити цілющої набрати або купити цілющої води з джерела Пресвятої Богородиці.Другим об’єктом показу є Свято-Духівський скит, що був заснований за 2 км від Лаври на початку ХVІІІ ст., а згодом на його кладовищі стали ховати монахів Почаївської Лаври. Надзвичайно красива місцевість. Тут зможемо теж набрати цілющої води з глибини більше 100 м.

Відвідуємо також Божу гору, що знаходиться між м. Кременцем і м. Почаєвом, і піднімається на висоту 80 м. На горі є печери та цілюще джерело, що б’є з вершини гори. Ця територія є унікальною геологічною пам’яткою, яка сформувалася мільйони років тому. Тисячі паломників відвідують це святе місце, де в свій час знаходився храм, зруйнований за радянський часів.


Джерело Праведної Анни. знаходиться в селі Онишківці Дубенського району Рівненської області.
За народними переказами на місці з’явлення ікони Святої Анни забило цілюще джерело,
біля якого в 2000 р. засновано скит та облаштовано купальні, де тисячі віруючих мають можливість змити свої гріхи.