М А Н Д Р У Є М О   У К Р А Ї Н О Ю  Р А З О М !     -    ГОЛОВНА * ЕКСКУРСІЇ * КАЛЕНДАР ПОДОРОЖЕЙ
Печерні монастирі Подністров'я

(Ружин - Стрижавка - Лядівський монастир - Муровані Курилівці - Маньківці - Маків - Китайгород - Субiч - Бакота - Голозубинці - Маліївці)

Дводенна автобусна екскурсія. Від’їзд з Києва в суботу орієнтовно о 7:00, повернення в неділю о 23:00.

Селище Ружин - це районний центр Житомирської області, відомий з XVIII ст.
Тут добре зберігся костел початку ХІХ ст. та синагога XVIII ст.Смт. Стрижавка. На околиці Вінниці в тридцятих роках будується таємничий об'єкт - бункер, який згодом стає бункером Гітлера "Вервольф", звідки він керував Сталінградською битвою. І хоча це руїни, але дуже мальовничі і криють багато таємниць...Лядівський монастир - один із найстаріших печерних монастирів Подністров’я, який розташований на мальовничих схилах Дністра.
За легендою монастир заснований у 1013 р. преподобним Антонієм Печерським.
Головними святинями монастиря є келії, печери та кіметерії.
Комплекс монастиря має також три печерні церкви:
Усікновення глави святого Іоана Предтечі, преподобного Антонія Печерського та Параскеви П’ятниці.

На території монастиря витікає декілька струмків і це дало можливість зробити тут купальню,
та побудувати нові приміщення монастиря.
Монастир знаходиться майже на 100-метровій висоті Дністровських схилів.
Звідси відкриваються неповторні краєвиди.
Відвідати це чудове місце ви також можете під час екскурсії
"Лядівський печерний монастир – заповідник Буша"У Мурованих Курилівцях на руїнах замку у 1805 р. була побудована садиба Комарів-Чихачевих.
Ансамбль садиби, що порівняно непогано зберігся до теперішнього часу, складається з палацу, стайні, флігелів, фортечних стін, казематів, ескарпу та парку з мостом-шлюзом.Село Маньківці Дунаївецького району Хмельницької області – це колишнє містечко, де збереглося багато будівель ХІХ ст. Але особливу увагу привертає храм ХVІІІ ст., який був прибудований до оборонної башти місцевого замку. Селище знаходиться в долині на берегах річки Ушиці, що створює неповторні краєвиди.

Село Маків Дунаївецького району Дунаївецького району має велику і цікаву історію. Тут в довоєнний період був палац, парк та багато різних споруд. Але до нинішнього часу вціліла лише церква-ротонда Іоана Богослова побудована в 1839–1862 рр. і прикрашена ліпниною.Китайгороод – старовинне місто, яке відоме з ХІV ст.
Його в перекладі з тюрської означає «фортеця, укріплення».
До нашого часу тут зберергиля костел Діви Марії 1772-1775 рр. та залишки садиби.
Крім того звідси відкривається мальовничі краєвиди річки Студениці.Субіч - Кам’янець-Подільского району знаходиться на крутих берегах Дністра, де ще в давні часи виникають перші печерні монастирі. В цьому селі є три печерні комплекси монастиря відомого з ХVІ ст.Бакота – це колишня столиця Пониззя, відома ще з ХІІ ст. Саме село із залишками кам'яного палацового комплекса XIV-XV ст. похованe під водами Дністровського водосховища.
В підніжжі великої гори зберігся лише печерний монастир ХІV – ХV ст. в честь святого Михайла.
Багато різних печер, написів і розписів давніх часів принесли славу монастирю і цій місцевості.
Надзвичайно красиві краєвиди відкриваються з 120-метрової висоти гори Бакоти.
Це місце, де обов’язково потрібно побувати всім любителям туризму.Село Голозубинці –Дунаївецького району цікаве своїм палацом ХІХ ст. та величезним парком з віковічними 200-літніми деревами. Садиба збереглася завдяки лікарні, яка до нинішнього часу розташована в цій та інших будівлях.

Село Маліївці славиться своїм палацово-парковим комплексом графів Орловських , які побудували ці споруди 1788 р. Крім величного палацу тут знаходиться величезний парк, площою в 17 га зі скелями та водоспадами. Тут збереглися печери ХV – ХVІ ст., господарські будівлі, водонапірна башта, яка нагадує замкову башту.
Це надзвичайно цікаві місця,на жаль, маловідомі широкому загалу туристів.