М А Н Д Р У Є М О   У К Р А Ї Н О Ю  Р А З О М !     -    ГОЛОВНА * ЕКСКУРСІЇ * КАЛЕНДАР ПОДОРОЖЕЙ
Почаївcька Лавра - Кременець
(Білокриниця - Кременець - Почаїв - Свято-Духів скит - Божа Гора - скит Праведної Анни)

Дводенна автобусна екскурсія з ночівлею. Від’їзд з Києва в суботу орієнтовно о 7:00, повернення у неділю до 23:00.

Білокриниця розташована за 5 км від м. Кременця. Славиться своїм палацом та парком ХVІІІ ст. Маємо можливість помилуватися парком та палацом. Прогулятись по алеях дендропарку, яким опікується Лісотехнічний коледж.Місто Кременець називають українською Швейцарією, тому що воно знаходиться на перепадах різних висот. Відоме з 1227 р. своєю фортецею на горі Бона. Це єдина фортеця, яку не взяли штурмом монголо-татари. Завдяки фортеці місто розбудовується в ХІV – ХVІІ ст. і стає адміністративним центром. Саме тут було побудовано єзуїтський колегіум, який згодом став ліцеєм, а після переведення в Київ перетворений в університет.

Окрасою міста є замок Бони, що височіє над містом. Крім того, тут збереглося багато пам’ятників ХVІ – ХІХ ст. Серед них – дерев’яна церква Воздвиження Чесного Хреста, Богоявленський жіночий монастир, житлові будинки ХVІІІ – ХІХ ст., будинок-музей Юліуша Словацького, та багато інших пам’яток. А також красивий дендропарк, закладений в ХVІІІ столітті.

По місту Кременцю проводимо пішохідну екскурсію і знайомимося з багатьма пам’ятками цього чудового міста, а також оглядаємо замок.Свято-Успенська Почаївська лавра – святиня християнського світу, один із найбільших в Україні осередків релігійного життя. Знаменита чудотворною іконою Почаївської Божої Матері, цілющим джерелом, що б’є на місці явлення Богоматері пастуху і монахам – засновникам монастиря.

Чудотворний образ Почаївської Божої Матері був привезений з Констанстинополя митрополитом Неофітом і подарований поміщиці Анні Гойській. Після багатьох чудес, що явила ікона, Анна пожертвувала її монастирю разом із землями. Зараз ікона знаходиться в зіркоподібному кіоті над Царськими воротами в Успенському соборі і спускається для віруючих під час ранішньої служби.

На початку XVII ст. на Почаївську гору приходить преподобний Іов (Залізо, 1551-1651), що невдовзі стає ігуменом монастиря. Він прославився чудотвореннями ще за життя, а через вісім років після смерті Іова Почаївського були віднайдені його нетлiнні мощі до яких і зараз прямують відвідувачі. Найголовнішою спорудою лаврського ансамблю є Успенський собор, зведений у 1771-1791 рр. за проектом Готфріда Гофмана на кошти графа Миколи Потоцького. Усередині собору знаходиться стопа Божої Матері і джерело, що б'є біля неї. У підземній частині Успенського собору відвідаємо печеру, де молився преподобний Іов. Тут же знаходяться мощі преподобного Амфілохія Почаївського , що жив у ХХ ст. Детальну інформацію про історію та легенди монастиря ми зможемо почути під час екскурсії. Під час перебування в Лаврі зможемо набрати або купити цілющої набрати або купити цілющої води з джерела Пресвятої Богородиці.Другим об’єктом показу є Свято-Духівський скит, що був заснований за 2 км від Лаври на початку ХVІІІ ст., а згодом на його кладовищі стали ховати монахів Почаївської Лаври. Надзвичайно красива місцевість. Тут зможемо теж набрати цілющої води з глибини більше 100 м.

Відвідуємо також Божу гору, що знаходиться між м. Кременцем і м. Почаєвом, і піднімається на висоту 80 м. На горі є печери та цілюще джерело, що б’є з вершини гори. Ця територія є унікальною геологічною пам’яткою, яка сформувалася мільйони років тому. Тисячі паломників відвідують це святе місце, де в свій час знаходився храм, зруйнований за радянський часів.


Джерело Праведної Анни. знаходиться в селі Онишківці Дубенського району Рівненської області.
За народними переказами на місці з’явлення ікони Святої Анни забило цілюще джерело,
біля якого в 2000 р. засновано скит та облаштовано купальні, де тисячі віруючих мають можливість змити свої гріхи.