М А Н Д Р У Є М О   У К Р А Ї Н О Ю  Р А З О М !     -    ГОЛОВНА * ЕКСКУРСІЇ * КАЛЕНДАР ПОДОРОЖЕЙ


Одеса - Білгород-Дністровський

Дводенна автобусна екскурсія. Від'їзд з Києва в суботу орієнтовно о 7.00, повернення у неділю до 23.00.Біле місто на Дністрі. Білгород-Дністровський - одне з найдревніших міст України та і світу. Місто пережило багато історичних епох, кожна з яких залишила свій слід. Ще в VI - V ст. до н.е. тут було засноване грецьке поселення Тірас. Римляни перейменували місто в Альба-Юлія. Слов'янські племена називали його Білим містом. Короткий час містом володіли генуезці, вони назвали його Мон-Кастро і почали будувати тут фортецю. У кінці XIV ст. місто входить до складу Молдавської держави і називається Четатя-Албе. Будівництво потужньої оборонної споруди завершується у1438 р. В кінці XV ст. війська турецького султана Баязета II захопили місто і фортецю. Турки дали місту свою назву - Аккерман і продовжили розбудовувати і зміцнювати укріплення. В 1812 р. Туреччина після поразки в російсько- турецькій війні віддала місто Російській імперії. У місті побували О.С.Пушкін, В.Ф.Раєвський, В.І.Даль, Адам Міцкевич, Леся Українка, Горький, М.Л. Кропивницький та інші. З березня 1918 до червня 1940 р. місто належало Румунії, а з 1940 р. увійшло до складу СРСР.
Під час екскурсії ми оглядаємо
- фортецю,
- залишки античного міста Тірас,
- надкурганний кам'яний склеп І ст. н.е.,
- Сарматський склеп,
- Грецьку церкву ХІІІ - ХIV ст.,
- Вірменську церкву ХІV - ХV ст,
- Свято-Вознесенський собор (1815-1820),
- Болгарську церкву (1840),
- Джерело Іоанна Сучавського
.

Південна Пальміра, Чорноморський Вавілон, Маленький Париж, Столиця Півдня - все це про Одесу.

За європейськими мірками Одеса є молодим містом. Вона була заснована у 1794 році Катериною ІІ.
Колись на території сучасного міста було грецьке поселення Одесос, потім тут жили кримські татари і називали місто Джінестра.
Їх змінили турки-османи, які заснували місто Хаджибей і у 1764 р. збудували фортецю Ені-Дунья, яка у1789 р. була захоплена
російськими військами генерал-майора Іосифа де Рибаса, який став першим градоначальником Одеси.
Наступні градоначальники – герцог А.-Е. де Ришельє, граф О.Ф. Ланжерон, М.С.Воронцов, П.Є.Коцебу, Г.Г.Маразлі -
зробили великий внесок в будівництво і розвиток міста.

В середині XIX ст. Одеса стає четвертим за чисельністю населення містом Російської імперії після Москви, Санкт-Петербурга та Варшави. Стрімким розвитком Одеса забов’язана морському порту.

Тут народились предки фокусника-ілюзіоніста Девіда Копперфілда, голлівудської зірки Керка Дугласа, зірка німого кіно Віра
Холодна, багато відомих письменників, серед яких - Ісаак Бабель, Євгеній Петров, Ілья Ільф – це тільки частина знаменитих одеситів.

Під час пішохідної екскурсії ми прогуляємось старими вуличками міста, оглянемо театр опери та балету,
Приморський бульвар з ансамблем Воронцовського палацу, Потьомкінські сходи, Дерибасівську вулицю,
храми міста та пам’ятниками
,в яких оживають не тільки реальні особистості, а й багато літературних героїв...