М А Н Д Р У Є М О   У К Р А Ї Н О Ю  Р А З О М !     -    ГОЛОВНА * ЕКСКУРСІЇ * КАЛЕНДАР ПОДОРОЖЕЙ
МАЛЬОВНИЧЕ ПОРОССЯ
(Край водяних млинів, храмів та мальовничих краєвидів)

(Мала Вільшанка - Городище-Пустоварівське - Острів Паустовського - Глибочка - Шкарівка - Острів - Рокитне - Житні Гори - Ромашки - Синява - Божа Гора - Бушево - Бородані - Чайки - Розкопанці - Богуслав)

Одноденна автобусна екскурсія. Виїзд з Києва орієнтовно о 8.00, повернення до 22.00Біля села Мала Вільшанка в роки Громадянської війни 1917-20-х рр. відбувся бій червоноармійців з білополяками, який увійшов в історію під назвою «Гола атака». Тут був встановлений досить креативний пам’ятний знак, присвячений цій історичній події.


Поросся славиться чудовими краєвидами і панорамами. Мальовничими куточками ми будемо насолоджуватись в селі Городище-Пустоварівському, де збереглися два старовинні муровані водяні млини 19 ст..


Неповторними краєвидами Росі любив милуватися поет і кінорежисер М. С. Вінграновський. Частенько він навідувався сюди з друзями на риболовлю та відпочинок. На згадку про ті часи його друзі встановили пам’ятник на березі Росі. Над дорогою, недалеко, встановлено і пам’ятник радянським партизанам загону Н. І. Наумова.

На острові між с. Пилипча та с. Городище був маєток діда відомого письменника Костянтина Паустовського. Про діда та цю садибу він згадує у своїх творах, адже тут відкриваються чудові краєвиди та поставлені пам’ятні знаки.

Широка панорама Росі відкривається з плотини в селі Глибочка.В селі Шкарівка зберігся унікальний Святодухівський храм, побудований ще в 1750 р.Село Острів, що дійсно знаходиться на острові, який утворює Рось та її притоки, пишається старовинною Михайлівською церквою 1740 р.В центрі села Житні Гори збереглася трьохбанна церква Йосипа Обручника побудована в 1756 році. Вартий уваги й цікавий надгробок біля церкви 18 ст.Окрасою села Ромашки є один з найбільших храмів Київької області - Покровський 1843 р., який збудовано у формах пізнього класицизму.Село Синява згадується ще з 1550 року. Окрасою села є Миколаївська церква побудована 1730 року і реставрована 1878 р. Зберігся іконостас.На правому березі р. Рось серед лісу височить Божа Гора. Біля неї встановлено пам’ятник – данина шани нескореним антам та їх легендарному князю Божу. За переказами, у III ст. германські племена готів розіп’яли князя Божа та 70 старійшин.До 1946 року село Бушево мало назву Пруси. Це старовинне село зберегло унікальну Троїцьку церкву 1760 року побудови. Була також дзвіниця, яка з 1970 року експонується у музеї національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав»Село Бородані виникло в 1239 р. на берегах мальовничої р. Рось. До нашого часу збереглася в гарному стані Воскресенська церква 1800 року. В давні часи біля села на високій горі знаходилось городище, яке ми оглядаємо. Звідси відкривається надзвичайно красива панорама.В селі Чайки старовинний Свято-Миколаївський храм був зруйнований в радянські часи. Уродженці села своїм коштом побудували на його місці новий цікавий храм.В селі Розкопанці селі на місці давнього городища на правому високому березі р. Рось збереглася дерев’яна церква Іоана Богослова побудована в 1884 році. В інтер’єрах храму збереглися розписи 19 ст.
Cлаветне мiсто Богуслав розташоване в середній течії річки Рось. Як поселення-фортеця на півдні Київської Русі – Богуслав відомий уже на початку ХІ ст. Київські князі селили тут торків, берендеїв, «чорних клобуків» для захисту від половців. Заснування міста Богуслава як значного оборонного пункту Київської Русі відноситься до 1032 р., в Іпатіївському літописі за цей рік говориться про заснування князем Ярославом Мудрим «Градов на Росі» - Юріїв, Корсунь, Богуслав. Назва міста Богуслав походить від річки Богуславки. Місто також пов’язане з іменем оспіваної в народних думах Марусі Богуславки.
Під час цієї екскурсії ми подивимось лише Свято-Миколаївський чоловічий монастир.

Але місто багате цікавими об'єктами, крім монастиря тут є :
- пам'ятник Марусі Богуславці;
- кам'яниця (1726);
- ратуша (ХІХ ст.);
- будинок купця Покраса;
- Свято-Троїцьку церкву (1862);
- Мальовничі краєвиди р. Рось.


Все це Ви можете подивитись, якщо поїдете на екскурсію Козацькими шляхами.