М А Н Д Р У Є М О   У К Р А Ї Н О Ю  Р А З О М !     -    ГОЛОВНА * ЕКСКУРСІЇ * КАЛЕНДАР ПОДОРОЖЕЙ
Лівобережні околиці Києва

(Требухів – Гоголів – Плоске – Світильня – Перемога – Гостролуччя – Нова Басань – Піски – Новий Биків – Вороньки – Бобровиця – Петрівське – Козелець)

Одноденна автобусна екскурсія. Виїзд з Києва орієнтовно о 8:00, повернення о 19:00.

Село Требухів Броварського району цікаве тим, що тут збереглась п’ятикупольна дерев’яна Свято-Покровська церква 1906 р. Цікаві також пам’ятники села. (1781-1784).


Село Гоголів в свій час було великим містом, де проводились ярмарки і проживало багато людей. До нашого часу зберігся лише храм Різдва Богородиці, середини ХІХ ст., який ми і оглядаємо.

В селі Плоскому заслуговує на увагу добре збережений храм середини ХІХ ст.


Назва села Світильня, вірогідно пішла від язичницьких свят, які тут святкували ще в Х-ХІІ ст. Саме на берегаг річки Трубіж збереглося городище того часу, яке було оточено великими валами та відносилось до Переяславського князівства.


Стара назва цього села - Ядлівка, на честь засновника поселення - поміщика Ядловського. А вже в післявоєнний період воно отримало нинішню назву. Під час війни село було спалене, але дивом збереглась одна єдина споруда - .дере’яний храм Різдва Пресвятої Богородиці, збудований зусиллям місцевих жителів у 1892 р.


Село Гостролуччя славиться своїм величним храмом святого Миколи, який було побудовано ще 1836 р. Красива споруда в стилі класицизму в наш час гарно реставрована і облаштована.


Свого часу Нова Басань була районним центром. Саме в цьому старинному селі, ще з 1873 р. було побудовано величний храм, який став окрасою села і найстарішою спорудою.


Село Піски розташоване на території Бобровицького району Чернігівської області. Перша згадка про село датується 1650 р. Знамените музеєм Павла Григоровича Тичини, який народився тут у 1891 році в сім'ї сільського дяка. У ХХІ ст. в селі постала нова церква.


Cтаровинне село Новий Биків ще з ХVІІІ ст. стає родовим гніздом дворянської родини Розумовських та їх послідовників. Зберігся колишній палац, який в післяреволюційний період був перетворений на житлові помешкання. А ще варта уваги окраса села - відреставрована Успенська церква 1804 року.


Власниками садиби в селі Вроньки була родина декабристів Волконських та Поджіо. В післяреволюційний період палац і парк було знищенно, і лише в 70-х роках поставленно пам’ятник на місці поховань родини. Тільки тут є єдиний в Україні меморіальний комплекс декабристів.Місто Бобровиця є районним центром Чернігівської області. Саме тут дивом збереглася садиба М.О.Кочубея та його нащадків середини ХІХ ст. та парк тих часів. Дуже красивою є ковка та оздоблення садиби. Оглядаємо також пам’ятники міста. (1781-1784).


Ще з часів графів Розумовських Петрівське стало центром маєтку, тому за їх підтримки у ХVІІІ ст. тут будується Михайлівська церква та огорожа з вбудованою дзвіницею , які гарно зберігся до нашого часу.


Козелець . Волею долі невеличке село на берегах річки Остер стає центром Київського полку початку ХVІІІ ст. З того часу тут будується полкова канцелярія, храм та оборонні споруди. З середини ХVІІІ ст. село стає власністю козацької родини Розумовських, які згодом стали графами, і побудували величний храм Різдва Богородиці (1766 – 1770), який добре зберігся до нашого часу. Детальніше дізнатись про Козелець і більше походити містом можна під час екскурсії Батьківщина Розумовських