М А Н Д Р У Є М О   У К Р А Ї Н О Ю  Р А З О М !     -    ГОЛОВНА * ЕКСКУРСІЇ * КАЛЕНДАР ПОДОРОЖЕЙ
Черкаси - Красногірський монастир

(Рогозів – Красногірський монастир – Черкаси – Золотоноша – Драбівці)

Одноденна автобусна екскурсія. Від’їзд з Києва орієнтовно о 8:00, повернення до 20:00.В селі Рогозів ми оглядаємо цікавий дерев’яний храм Святого Миколая кінця ХІХ ст., де збереглися оригінальні тогочасні розписи ще з того часу.

Красногірський Покровський монастир православний монастир Черкаської єпархії, один з найстаріших православних монастирів України. За переказами , монастирське життя в Красногір’ї біля Золотоноші започаткував ченець із Константинополя, коли в кінці ХVІ – початку ХVІІ ст. викопав на цій горі печеру. Незабаром про ченця стало відомо господарю тієї землі - козаку Івану Шебету-Слюжці, ченця стало відомо господарю тієї землі - козаку Івану Шебету-Слюжці, який вирішив перетворити Красну гірку, як називали її місцеві мешканці, в гору Божу і заснувати тут святу обитель. До 1790 року Красногірський монастир був чоловічим, потім став жіночим. У монастирі оглянемо кам'яний Покровський храм (1859), Спасо-Преображенський собор (1771) побудований за проектом українського архітектора Івана Григоровича-Барського на кошти святителя Софронія, єпископа Іркутського, мощі якого знаходяться в монастирі. Також монастир знаменитий чудотворною іконою Божої Матері "Дубенської", що явилася на дубі.
Черкаси - місто, на Дніпрі, що має велику історію, хоча в ньому збереглось не дуже багато пам’яток старовини.
Ми оглядаємо обласний краєзнавчий музей, пагорб Слави, «Замчище», будинки ХІХ ст.,
а ще помилуємось з чудовими краєвидами Дніпра.


Місто Золотоноша - обласного підпорядкування, районний центр Черкаської області. Розташована на річці Золотоношці, притоці Дніпра за 30 км від обласного центру — міста Черкас . Перша писемна згадка про Золотоношу припадає на 1576 р. Назва «Золотоноша» викликала цілий цикл «золотих» легенд, які Ви почуєте під час екскурсії. З містом пов’язано життя багатьох визначних постатей: у 50-х рр. XVIII ст. тут бував філософ і поет Григорій Сковорода, в 90-х рр. XVIII ст. — письменник Іван Котляревський, у 1809—1811 рр. навчався майбутній учений Михайло Максимович, 1845 р. перебував Тарас Шевченко, у другій половині XIX ст. письменник Михайло Старицький, у 1897 і 1899 рр. у Золотоноші гастролював композитор Микола Лисенко, 1900 року виступала актриса Марія Заньковецька і ще багато інших. До пам'ятників архітектури міста відносяться Преображенська церква (1771) та Свято-Успенський собор (1909). Оглядаємо місто та його пам’ятники.

Cело Драбівці - цікаве тим, що саме тут зберігся один з унікальних дерев’яних храмів ХVІІІ ст. – єдиний на лівоберіжжі Черкащини.