М А Н Д Р У Є М О   У К Р А Ї Н О Ю  Р А З О М !     -    ГОЛОВНА * ЕКСКУРСІЇ * КАЛЕНДАР ПОДОРОЖЕЙ
Каньйон Буки - Тальне

(Жашків - Охматів - Буки - Маньківка - Роги - Тальне - Тальянки - Легедзине)

Одноденна автобусна екскурсія. Від’їзд з Києва орієнтовно о 8:00, повернення до 21:00.

Поїздка цікавими місцями Черкащини.Перший пункт нашої подорожі - Жашків. Місто ми дивимось проїздом.
Жашків відомий з початку XVII ст., належав до володінь князів Острозьких, потім ним володів І.Тарновецький, який і побудував тут у 1860 р. цукровий завод.
Село Охматів відоме з ХVІІ ст. Назва цього історичного поселення походить від назви місцевої Охматової діброви, згадуваної ще у середині ХVІ ст., коли ця місцевість належала місцевим поміщикам Базановичам. 30 січня 1644 р. відбулася перша битва під Охматовим, тоді польське коронне військо повністю було розгромлено. 19-22 січня (29 січня – 1 лютого) 1655 р. під Охматовим відбулася ще одна переможна битва українсько-російського війська проти польсько-шляхетських і татарських сил. Місце битви згодом названо Дрижиполем. Під час прогулянки насолоджуємось чудовими краєвидами.Село Буки розташоване на високих скелястих берегах річки Гірський Тікич.
Майже 4 км річка проходить мальовничим каньйоном . Є тут і скелі і водоспади . Триває наша прогулянка 2 години, в залежності від погоди.

Смт. Маньківка було засновано в кінці ХVІ ст. За свою довгу історію село не раз змінювало власників і переходило від однієї держави до іншої. З історією цього населеного пункту знайомимось під час проїзду містечком.Село Роги відоме з середини XVII століття. Тут ми оглянемо унікальну цегляну корчму XVIII ст., де колись зупинялись чумаки. Вже у ХХІ ст. виник жіночий монастир біля церкви Іоанна Богослова (1765-1780), закладеної і освяченої уніатом Василем Кремезовичем.

Тальне було засноване у ХVІІ ст. Мартином Калиновським. Найпоширенішою версією назви Тального є походження від назви річки Тальянка. Основну увагу туристів в Тальному привертають мисливський палац Нарижкіних-Шувалових 1896-1903 р.р. та парк - пам'ятка садово-паркового мистецтва ХІХ ст. Також приваблюють увагу костел св. Анни 1702 р. та будинок управителя 1903 р.

Село Тальянки відоме з XVII ст., саме в цьому селі в ХІХ ст. Київський Іонівський монастр створює тут скит, де будують храм, який ми оглядаємо.За назвою цього села поіменовано найбільше у світі поселення трипільської культури епохи енеоліт, яке досліджується між селами Тальянки і Легедзино. Адміністрація Державного історико-культурного заповідника розміщується в селі Легедзине . Заповідник об’єднує 11 давніх поселень і Музей поселень-гігантів трипільської культури, з яким ми ознайомимось. Біля села оглядаємо пам'ятник загиблим собакам та бійцям-прикордонникам.