М А Н Д Р У Є М О   У К Р А Ї Н О Ю  Р А З О М !     -    ГОЛОВНА * ЕКСКУРСІЇ * КАЛЕНДАР ПОДОРОЖЕЙ
Канів - Трахтемирів

Одноденна автобусна екскурсія. Від’їзд з Києва орієнтовно о 8:00, повернення до 21:00.

Поїздка по історичних місцях, де виникло козацтво і почалася найяскравіша доба української історії. Це можливість ще раз поклонитись могилі Кобзаря та насолодитись фантастичними краєвидами Дніпра в канівських висот.Місто Канів Черкаської області в усьому світі пов’язане насамперед з пам’яттю про великого українського поета, художника, мислителя Тараса Шевченка, з його могилою на Чернечій горі та літературно-меморіальним музеєм. Проте в історії міста є чимало й інших пам’ятних дат та сторінок, а також цікавих пам’яток старовини. На території сучасного Канева з давніх часів існувало багато городищ і поселень. Так, з 980 р. відоме городище Родень, а з 1144 р. – Канів. З ХІV ст. Канів стає одним із визначних осередків козацтва. На Чернечій горі існував знаменитий монастир, де часто доживали вік старі козаки. Цей монастир і дав назву горі, яку ми зараз називаємо Тарасовою. На ній свого часу були поховані уславлені козацькі ватажки та народні герої – Іван Підкова, Яків Шах, Самійло Кішка. Важко знайти в Україні місце, яке б справляло таке враження на людину, як ця круча над Дніпром. Саме її обрали друзі великого Кобзаря, як місце його останнього притулку.

Під час екскурсії ми відвідаємо Тарасову гору, музей Шевченка, побуваємо в хаті Ядловського, який доглядав та охороняв могилу поета. Також оглянемо ще одну канівську гору – Мар’їну гору, на якій похований Біляшівський - видатний учений, організатор музейної справи в Україні. В місті відвідаємо музей народного декоративного мистецтва, оглянемо собор Св.Георгія (Успіння Богородиці) (1147) та побуваємо на могилі А.Гайдара, який загинув під час війни під Каневом, а по можливості оглянемо і бронепоїзд часів Великої Вітчизняної війни.Є в Україні місця, які мають особливе сакральне значення, де фізично можна відчути подих минулих епох і поколінь, зв’язок із космосом, прийдешнім світом. Одним із таких місць є Трахтемирів.

Археологічні знахідки свідчать, що ця територія була заселена здавна. Під час екскурсії ми оглянемо вали скіфського городища VII - VI ст. до н.е. – центрa об’єднання скіфських племен на території сучасної Канівщини.

Розташований на важливій переправі через Дніпро – Трахтемирівському броді, Трахтемирів завжди був важливим торговим та військовим осередком. Але справжній розквіт Трахтемирова пов’язують із зародженням і розвитком козацтва, і для нас Трахтемирів перш за все – перша козацька столиця ХVІ – ХVІІ ст. В 1578 р. королівським універсалом Стефана Баторія були сформовані перші два полки реєстрових козаків на державному утриманні, а Трахтемирів переданий у володіння козакам як столиця.

В Трахтемирові існував знаменитий козацький монастир і шпиталь для поранених, хворих і немічних козаків, багато з яких доживали тут свого віку і були поховані на трахтемирівському козацькому цвинтарі, де ми побуваємо.

По смерті Богдана Хмельницького Трахтемирів починає занепадати. У 1662-1665 рр. був знищений козацький монастир. Спроби відновити колишнє значення Трахтемирова увінчались успіхом. Трахтемирів поволі перетворювався на село. Але останню крапку в його історії поставила радянська доба – під час створення Канівського водосховища, село потрапило в зону затоплення й було виселене, а на його території створений державний історико-культурний заповідник «Трахтемирів». Трахтемирівський заповідник є унікальним природним і археологічним об'єктом в Україні, де в нерозривній єдності співіснують пам'ятки історії, геології, археології і природи, ознайомитись з якими ми вас запрошуємо.
Замість подорожі "Канів-Трахтемирів" Ви можете вибрати маршрут "Канів-Переяслав-Хмельницький". Проте давнє місто Переяслав-Хмельницький заслуговує уваги, тож радимо Вам детально з ним ознайомитись під час окремої екскурсії до Переяслава-Хмельницького.