М А Н Д Р У Є М О   У К Р А Ї Н О Ю  Р А З О М !     -    ГОЛОВНА * ЕКСКУРСІЇ * КАЛЕНДАР ПОДОРОЖЕЙ
Гоголівськими місцями

(Мгарський монастир - Великі Сорочинці - Гоголеве - Миргород)

Одноденна автобусна екскурсія. Від’їзд з Києва о 7:00, повернення до 22:00.

Екскурсія на мальовничу Полтавщину.


Неподалік Лубнен на горі понад Сулою височіє справжня перлина архітектури - Мгарський монастир. Грамота на будівництво монастиря була отримана в 1618 р., а вже 18 січня 1619 р. "монастырь открыла княгиня Вишневецкая, старосты Овруцкого супруга, Могилянка Раина Михайловна Корибутова". Чудовий Прображенський собор збудовано архітектором І. Бабтистом у 1692 р., келії - у 1738 р. В 1785 - 1848 р.р. збудували дзвінницю, а в 1786-1807 р.р. - теплу Благовіщенську церкву. Монастир було закрито в 1919, а повернуто церкві лише в 1993 р.
Це місце також пов'язано з ім'ям святителя Афанасія, патріарха Константинопольського. Важке життя випало на його долю, а коли в 1654 р. Афанасій повертався до Галаца, то занедужав і зупинився в обителі Лубенській. Лише місяць він жив і молився в цьому монастирі і, як розповідає легенда, "восседая на горнем месте во время чтетния Евангелия, предал чистую душу свою Богу". Він був похований сидячи у кріслі в архієрейському вбранні з посохом, згідно патріаршого чина. Його нетленні мощі зберігались у монастирі до 1936 р., а зараз перебувають в Благовіщенському кафедральному соборі в Харкові.
На сусідній горі споруджено Курган памяті жертв голодомору 1933 р.,встановлено пам’ятний знак у вигляді дзвону.

Село Великі Сорочинці Миргородського району, заснованe у XVII ст., напевне, залишилося б маловідомим, якби його не прославив великий земляк — український і російський письменник Микола Васильович Гоголь. У 1646 р. цей населений пункт захопив український магнат Ієремія Вишневецький, якому на той час належала майже вся Полтавщина. Після визвільної війни під проводом Богдана Хмельницького, Сорочинці стають сотенним містечком Миргородського полку. 1689 р. син наказного гетьмана Павла Апостола — миргородський полковник Данило Апостол отримує від гетьмана Івана Мазепи універсал на володіння в Сорочинцях та Хомутці.
В селі оглянемо пам'ятники М.В. Гоголю і гетьману Лівобережної України Д. Апостолу, а також музей Гоголя. Преображенська церква (1732) збудована у стилі українського барокко як гетьманська усипальниця. Саме у цій церкві хрестили М.В.Гоголя. До нашого часу зберігся унікальний різний іконостас та холсти XVII ст. Село також відоме своїми ярмарками. Сорочинський ярмарок не був ні найбільшим, ні найвідомішим на Україні, але ми знаємо про нього з дитинства завдяки повісті М.В. Гоголя «Сорочинський ярмарок», що є складовою частиною «Вечорів на хуторі біля Диканьки». В наш час кожного серпня на Жабокрицькому майдані села збирається Національний сорочинський ярмарок, який ви можете відвідати під час екскурсії "Сорочинський ярмарок".

У селі Гоголеве Шишацького району пройшли дитячі роки Миколи Васильовича Гоголя.
До 175 річниці з дня народження письменника у 1984 р. у відновленій садибі батьків відкрито Музей Гоголя,
встановлено йому памятник, біля церкви Різдва Богородиці впорядкована могила батьків Гоголя.
Нині тут працює Музей-заповідник «Батьківщина Миколи Васильовича Гоголя».

Дорогою оглянемо чудове місто-курорт Миргород, заснований в XVI ст., центр Миргородського полку ХVII ст.
Останнім часом місто прикрашається скульптурами героїв творів Миколи Гоголя.
Також прогуляємось парком курорта Миргород.