М А Н Д Р У Є М О   У К Р А Ї Н О Ю  Р А З О М !     -    ГОЛОВНА * ЕКСКУРСІЇ * КАЛЕНДАР ПОДОРОЖЕЙ
Глухів - гетьманська столиця

Одноденна автобусна екскурсія. Від’їзд з Києва о 7:00, повернення о 23:00.

Екскурсія на Cумщину.

Селище Кролевець Сумської області, славиться своєю унікальною
200-літньою колоневидною яблунею
, яка протягом багатьох років постійно плодоносить і розмножується по колу, займає велику площу та вкорінюється
своїми гілками. Проїздом знайомимось з цим цікавим селищем.


Місто Глухiв вперше згадується у літописах у 1152 р. У 1635 р. споруджено фортецю, місто одержує Магдебурзьке право. Після зруйнування Батурина, з 1708 р. Глухів стає гетьманською резиденцією Лівобережної України. Під час екскурсії крім об'єктів, що пов'язані зі славетними гетьманськими часами, ми оглянемо наступні пам'ятки архітектури:
- Миколаївський собор 1693 р.
- Спасо-Преображенську церкву 1765 р.
- Фортечні ворота XVIII ст.
- Анастасіївську церкву 1885 - 1886 р.р.
- Будівлі XIX ст.
- Педагогічний інститут 1872 р. - Пам'ятники міста


Розвиток міста активно починається наприкінці ХІХ – поч. ХХ ст. і пов’язаний із діяльністю представників родини Терещенків – відомих цукрозаводчиків і меценатів, які досить багато зробили для жителів міста побудували тут свій палац, а також величний Aнастасівський храм.


У cелі Сосновка оглянемо Різдва Богородиці Глинську пустинь.
Глинська пустинь заснована на місці, де на початку ХVІ ст. на сосні явилась чудотворна Глинська ікона Різдва Пресвятої Богородиці. Незабаром з-під коріння сосни забило джерело, що має благодать зціляти від душевних і тілесних недуг. На місці явлення ікони незабаром поселився пустинножитель, а потім стали зводити свої келії ченці. Глинська пустинь названа, ймовірно, за прізвищем князів Глинських, власників найближчої місцевості, які були благодійниками монастиря. У 1922 р. монастир закрили, в 1942 р. він був відновлений. У шестидесятих роках, коли монастир закрили в черговий раз, було зруйновано собор Різдва Пресвятої Богородиці і майже всі монастирські споруди. Навіть стіна, що захищала обитель, була розібрана на цеглу, яку використовували для будівництва в сусідніх селах. Починаючи з 1994 р. монастир відроджується.
Якщо ж буде бажання детальніше ознайомитись з Сіверщиною, то Ви можете поїхати у дводенну подорож Княжими містами