М А Н Д Р У Є М О   У К Р А Ї Н О Ю  Р А З О М !     -    ГОЛОВНА * ЕКСКУРСІЇ * КАЛЕНДАР ПОДОРОЖЕЙ
ЧАРІВНІ ЧЕРНІВЦІ

(Старий Остропіль - Жванець - Зіньків - Чернівці - Шарівка)

Дводенна автобусна екскурсія Хмельницькою та Чернівецькою областями. Від’їзд з Києва в суботу орієнтовно о 7:00, повернення у неділю до 23:00.


Перший пункт нашої подорожі - Cтарий Остропіль. У колишньому містечку, нині селі, збереглася одна з небагатьох ротонд періоду класицизму - церква Преображення Господня (1840)

Далі наш шлях пролягає до Жванця. Розташоване на високому березі Дністра на переправі, навпроти могутньої Хотинської фортеці, поселення мало важливе стратегічне значення. Будівництво перших мурованих укріплень датують початком І тис. н.е. Замок в Жванці неодноразово перебудовувався та укріплювався. Найбільших змін зазнав Жванецький замок наприкінці ХVІ - на поч. ХVІІ ст., коли його власником став Валентій-Олександр Калиновський, кам'янецький староста і генерал Подільських земель. Калиновський модернізував замок з орієнтацією на новітні досягнення військового мистецтва. Від могутньої колись фортеці до нашого часу збереглася північна частина з руїнами трьох башт. Біля однієї з них можна побачити один з бункерів Кам’янець-Подільського укріпрайону 1930-х рр. Також в Жванці ми оглянемо церкву Непорочного Зачаття (колишній вірмено-католицький костел). Це залишок Вірменської фортеці – локального укріплення поблизу Жванецького замку.Село Зіньків колись було досить знаним містом. Перші згадки про поселення зустрічаються в 1404 р., коли король Ягайло надав Зіньків з околицями та Сатанів Петрові Шафранцеві. Містечко змінило декількох власників. В середині XV ст. тут будується замок, від якого до наших днів залишилась тільки одна з веж. В 1774 р. дочка тодішнього власника Зіньківа Адама Чорторийського вийшла заміж за князя Людвіга Віртемберзького і дістала місто як посаг. Від тих часів зберігся панський маєток, Троїцький костел (1450 - 1750), триверха дерев'яна Михайлівська церка (1769) у подільському стилі.Cтолиця Буковини,"маленький Відень", одне з наймальовничіших міст України - це про Чернівці.
Перша згадка про місто зустрічається у 1407 р. В XVI ст. Чернівці у складі Молдавського князівства підпадають під владу турецького султана, а у 1775 р. Турція передає Буковину Австрії. Розквіт Чернівців почався у 1849 р. В 1918 - 1940 рр. Чернівці входять до складу Румунії, а з 1940 р. - до складу СРСР. В Чернівцях збереглося багато пам'яток старовини. Ми оглянемо Митрополичу резиденцію (ХІХ ст.), Миколаївську (1607) та Успенську (1735) церкви, монастир Різдва Богородиці (1767), пройдемо старими вуличками міста. Після святкування 600-літнього ювілею Чернівці стали ще прекраснішими.На зворотньому шляху, якщо дозволить час, відвідуємо село Шарівка на південній околиці якого розташована оборонна Покровська церква (1773). Найстаріша частина храму - дзвінниця (XIV ст.) - колись служила оборонною вежею на Кучманському торговельному шляху. Вже пізніше до неї шляхтичем Яном Домратом була прибудована церква. Поруч із церквою є стародавній парк площею до 12 га, що спускається до ставка.