М А Н Д Р У Є М О   У К Р А Ї Н О Ю  Р А З О М !     -    ГОЛОВНА * ЕКСКУРСІЇ * КАЛЕНДАР ПОДОРОЖЕЙ
Богуслав - Кагарлик - Медвин - гора Тотоха
Одноденна автобусна екскурсія. Від’їзд з Києва орієнтовно о 8:00, повернення до 22:00.


Cлаветне мiсто Богуслав розташоване в середній течії річки Рось. Як поселення-фортеця на півдні Київської Русі – Богуслав відомий уже на початку ХІ ст. Київські князі селили тут торків, берендеїв, «чорних клобуків» для захисту від половців. Заснування міста Богуслава як значного оборонного пункту Київської Русі відноситься до 1032 р., в Іпатіївському літописі за цей рік говориться про заснування князем Ярославом Мудрим «Градов на Росі» - Юріїв, Корсунь, Богуслав. Назва міста Богуслав походить від річки Богуславки. Місто також пов’язане з іменем оспіваної в народних думах Марусі Богуславки.
В місті подивимось наступні об'єкти:
- пам'ятник Марусі Богуславці;
- кам'яницю (1726);
- ратушу (ХІХ ст.);
- будинок купця Покраса;
- Свято-Троїцьку церкву (1862);
- Свято-Миколаївський чоловічий монастир (ЛИШЕ ЗА НАЯВНОСТІ ЧАСУ).
В Кагарлику оглянемо парк.
Кагарлицький парк - пам’ятка садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення (від 1972). Площа 35,5 га. Заснований у 1808 р. Трощинським за зразками європейських ландшафних парків. Старі дерева залишили неушкодженими, зокрема дуби колишнього пралісу уздовж р. Росава. Водночас проклали алеї (Круту, Головну, Доброти), викопали ставок з острівцем, до якого допливали на паромі. За задумом власника, парк мав нагадувати Землю в мініатюрі. Було збудовано палац (1811), 2-поверх. флігель, господарські приміщення, при в’їзді – Головна брама з кованого заліза у стилі бароко, розміщено 32 античні скульптури. У 1851 р. парк відвідав М. Гоголь. Після 1865 садиба належала багатьом господарям, зокрема родинам М’ясникових, Черткових, Толстих. До нашого часу зберігся штучний ставок з острівцем, ротонда, Великий і Малий мости, відновлено огорожу всієї території. Встановлено пам’ятні знаки на честь засновника парку, на місці давньоруського городища Торчеськ ХІ ст., Гол. брами. Дендрофлора К. п. налічує близько 100 видів дерев та кущів: ясен, робінія, гіркокаштан звичайні, клени гостролистий і польовий, тополя біла. Збереглися дерева ялини, модрини європейських, сосен чорної, звичайної, Веймутової, псевдотсуги, софори японської, каркаса західного віком близько 150 р. На території парку є ботанічна пам’ятка природи місцевого значення «Дуб Гоголя».Медвин — село Богуславського району Київської області з багатою історією.
Територія Медвина та його околиць, як свідчать археологічні дослідження та численні знахідки краєзнавців, була заселена з часів трипільської культури. Тут знайдені та досліджені кургани доби бронзи та ранньоскіфського періоду, слов'янське городище X—XII ст.ст., з якого виросло існуюче нині село. У 1362 році Медвин захопило Литовське князівство, а з 1569 року він разом з Богуславом потрапив під владу шляхетської Польщі. За королівськими привілеями 1620 і 1655 рр. Медвин дістав магдебурзьке право. Під час визвольної війни 1648–1654 рр. під проводом Богдана Хмельницького Медвин був визволений з-під влади Польщі і став сотенним містом Корсунського полку, але потім ще не раз переходив від Росії до Польщі.Остаточно едвин увійшов до складу Росії після другого поділу Польщі (1793 рік) М. Жителі Медвина брали активну участь у гайдамацькому русі і не тільки. Широко відоме в історії Медвинське повстання проти більшовиків в 1920 - 1921 р. і проголошення Медвинської республіки.
Нині у центрі села є пам'ятний знак на честь Медвинської республіки, хрест на місці жорстокої розправи більшовиків з молодими медвинцями, встановлено на південь від села та пам'ятник на честь односельців, загиблих під час другої світової війни. В селі також знаходиться ботанічна пам'ятка природи місцевого значення «Медвин дуб».Це черешчатий дуб віком 600 років, на висоті 1,3м дерево має в охопленні 6 м, висота дерева до 20м, має потужний стовбур та розвинену крону. Є в селі також джерела, так що візьміть з собою пляшечку, щоб набрати води.Наступний пункт цієї подорожі - гора Тотоха, що знаходиться біля селища Медвин за 30 км від Богуслава і за 120 км від Києва.
Гора Тотоха - одне з найпотужніших місць сили України, "пуп Землі". Її навіть порівнюють з Алтаєм, Байкалом і Тибетом .
Відповідно до сучасної інтерпретації назва "Тотоха" походить від імені єгипетського бога місяця Тота. Вчені, які дотримуються більш традиційних поглядів, вважають, що назва гори походить від тюркського слова "тотоха" - "особливий".
При розкопках на горі археологами виявлені сліди древніх поселень, знайдено материал доби раннього заліза 7- 6 ст. до. н. е., залишки скіфського городища.
На гору Тотоха йдуть, щоб відновити біополе та зцілиться від хвороб, тому що на вершині Тотоха циркулює величезний потік позитивної енергії.
Дехто вважає, що гора Тотоха - це нова пастка для довірливих, але нам здається, що перевірити силу гори варто особисто.
В будь-якому випадку ці мальовничі місця відвідати варто, так що запрошуємо в подорож!