М А Н Д Р У Є М О   У К Р А Ї Н О Ю  Р А З О М !     -    ГОЛОВНА * ЕКСКУРСІЇ * КАЛЕНДАР ПОДОРОЖЕЙ
Антоніни - Чуднів - Самчики

Одноденна автобусна екскурсія. Від’їзд з Києва орієнтовно о 7:30, повернення до 22:00.

Антоніни до середини XVIII ст. називались Голодьки, поки не перейшли до рук Ігнатія Мальчевського, який перейменував поселення на честь своєї дружини. В центрі Антонін ми оглянемо палацово-парковий ансамбль магнатів Сангушко і Потоцьких (кін. XVIII - поч. XX ст.). На жаль, сам палац не зберігся, але все одно дивитись є що: флігель, манеж, гараж, будинок управляючого, ворота .


Чуднів - селище міського типу над рікою Тетерів.
За однією з весій назва походить від дива – чудесної перемоги мешканців містечка над татарською ордою, за іншою - містечко завдячує іменем київському боярину Чудину, що так зачарувався навколишніми пейзажами, що перейменував населений пункт на Чуднів.
Перша документальна згадка про Чуднів відноситься до 1416 року.В той час в Чуднові був один замок і місто, в якому збиралися річні ярмарки. В 1507-му році Сигизмунд I подарував місто з навколишніми землями Костянтину Острозькому. Найвидатніша подія в історії Чуднова, сталася в 1660-му. Восени того року велике військо московського воєводи Василя Шереметьєва виступило на Львів з метою спопелити всю Польщу, а ле Шереметьєв програв бій під Чудновом і потрапив у полон до кримських татар. Підсумком битви стало підписання Слободищенського трактату.
В 1792-му році Чуднів стає звичайним повітовим містом, але у ХІХ ст. в ньому почали проходити важливі сільськогосподарські ярмарки.
В Чуднові знаходиться чотири православні церкви, діє громада Української Греко-Католицької Церкви.
Ми походимо центром міста, помилуємось чудовими краєвидами, оглянемо Церкву Різдва Богородиці , побудовану прихожанами в 1772 році та Костел Знайдення Господнього Хреста, побудований в 1760 році вікарним епископом Горчинським.


У селі Самчики, що на Хмельниччині, збереглася чудова садиба гайсинського старости Петра Чечіля початку 19 ст. Садиба, для побудови якої були запрошені найкращі зодчі, скульптори, художники, паркетники, столяри того часу, знаходиться на березі р. Случ серед чудового парку, що був закладений одночасово з будівництвом. Комплекс складається з палацу, брами з двома прибрамними будинками та китайського будинку 1904 р. Цікаво те,що забудова збереглась такою, якою була і в 19 ст. Цю садибу можна вважати однією з найкращих садиб України за архітектурою, оформленням та станом збереження. Крім садиби та церкви зберігся водяний млин 19 ст.