М А Н Д Р У Є М О   У К Р А Ї Н О Ю  Р А З О М !     -    ГОЛОВНА * ЕКСКУРСІЇ * КАЛЕНДАР ПОДОРОЖЕЙ
Асканія Нова та козацький степ

(Веселі Боковеньки - с.Республіканець (Кам'янська січ) - Каховка - біосферний заповідник "Асканія Нова")

Триденна автобусна екскурсія. Від’їзд з Києва у суботу о 7:00, повернення - у понеділок о 23:00.В с. Веселі Боковеньки зберігся єдиний на Кіровоградщині дендропарк "Веселі Боковеньки". Парк був закладений у 1893 р. власником садиби Миколою Давидовим. Назва парка пішла від річки, на берегах якої любили відпочивати козаки та чумаки, "лежати боком та веселитися". Парк площею 109 га налічує 800 видів та форм дерев і кущів, а також має чудові стави, галявини та мальовничий рельєф місцевості. В центрі парку розташований музей заповідника "Веселі Боковеньки" та встановлений бюст засновника паркаЧастина земель сучасної Херсонської області у XVII – XVIII ст. входила до складу Кам’янської та Олешківської Січей.
Біля сучасного села Республіканець збереглися рештки Кам’янської Запорозької Січі .
Кам'янська Січ була заснована після зруйнування царськими військами Чортомлицької Січі і стала адміністративним і військовим центром запорозького козацтва у 1709—1711 роках а 1728—1734 роках. Розташовувалася в гирлі р.Кам'янка на правому березі Дніпра. На січовому цвинтарі до нашого часу збереглися хрест на могилі і сама могила славного Кошового отамана Костя Гордієнка. Згодом Січ відроджується біля міста Олешки (1711—1728 роки). У 1734 році запорожці переселилися з Кам'янської Січі на р.Підпільну, де заснували Нову Січ.
Курган з похованням отамана Костя Гордієнка є складовою частиною пам’ятки національного значення «Кам’янська Запорозька Січ».

Каховка — районний центр Херсонщини. Місто засноване в 1492 р. кримським ханом Менглі-гирєєм як фортеця Іслам-кермен. Вона неодноразово штурмувалася запорожцями і була зруйнована гетьманом Іваном Мазепою в 1695 р. У 1771 р. тут було лише земляне укріплення, поблизу якого в 1791 р. полковник Д.М. Куліковський заснував торгове містечко назване на честь відомих російських військових - братів Миколи та Василя Каховських. Вони перетворили Каховку на відомий торговельний пункт, чому немало сприяло його вигідне географічне розташування на перехресті торговельних шляхів. Бурхливі події громадянської війни вписали вагому сторінку в літопис міста. Саме з цими подіями пов'язані імена воєначальників М. Фрунзе, В. Блюхера, Д. Карбишева та відомих лідерів білого руху. Видатних пам'яток архітектури у місті не залишилось. З 1992 року Каховка стала столицею міжнародного фестивалю «Таврійські ігри» - найвідомішого музичного фестивалю в Україні.
На полі біля міста встановлена легендарна "Тачанка"


Головним пунктом нашої подорожі безумовно є біосферний заповідник "Асканія - Нова".
Парк був заснований в другій половині ХІХ ст. власником цих земель бароном Фрідріхом Фальц-Фейном у колись зовсім безводних незайманих степах, населених численними стадами куланів та сайгаків, зграями степових птахів. Щоб зберегти для нащадків цей дивосвіт, барон вивів з господарського землекористування понад 10000 га й організував в Асканії-Нова степовий резерват. У ньому і донині збереглися у своєму первісному, незайманому людиною середовищі, 478 вищих рослин.
Але Ф.Е.Фальц-Фейн не обмежився тільки збереженням у своєму родовому маєтку унікального природного комплексу — цілинного степу .
Упродовж 1874–1916 років в Асканії-Нова було засновано також чудовий зоопарк .
Протягом другого дня ми оглянемо цілинний степ, зоопарк та парк.

ТРЕТЬОГО ДНЯ НА ЗВОРОТНЬОМУ ШЛЯХУ МИ ОГЛЯНЕМО І ІНШІ ЦІКАВІ ОБ'ЄКТИ.